PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 063
oceny
8,1 10 1 839063
8,0 43
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Oskar

ocenił(a) film na 9

Nie macie wrażenia,że Jean Reno powinien dostać przynajmniej nominacje do Oskara?

ocenił(a) film na 10
Wojtas998

Cała "magiczna" trójka - J. Reno, G. Oldman i N. Portman - zdecydowanie powinna dostać przynajmniej nominacje.

ocenił(a) film na 10
Heatseeker

Zgadzam się z Heatseekererm: cała magiczna trójka: J. Reno, N. Portman, G. Oldman plus L. Besson oraz E. Serra powinni byli zostać nagrodzeni statuetką Oscara albo przynajmniej nominacją.

ocenił(a) film na 10
Wojtas998

1994 rok był bardzo dobry dla kina. Wiele świetnych filmów dostało nagrody czy nominacje. Niestety dla "Leona" takowych zabrakło. Nie mam pojęcia czemu...

robert2207

To nie był dobry rok, to był rok absolutnie najlepszy w całej historii kina.
Leon, Shawshank, Forrest i Pulp fiction teraz wygrywałyby co roku w cuglach. Dowolnie wylosowany z nich.
I jeszcze był Król lew.
No i oczywiście Spaleni słońcem i Wichry namiętności.
Wystarczą te 4 pierwsze. Absolutna masakracja. Kwartet absolutnych arcydzieł.

ocenił(a) film na 8
kendo777

Na pewno 94 r. moglby kandydowac do miana najlepszego okresu w historii kina, ze wzgledu na "wysyp" swietnych filmow. No ale 1939 r. tez zawieral wiele wybitnych obrazow, jak chociazby Przeminelo z wiatrem, Mr Smith goes to Washington, Czarnoksieznik Oz, Dark Victory etc. Podobnie 1999 rok...

To bardzo umowna kwestia

Qjaf

Tamte lata też są dobre, ale to w 1994 roku było 4 filmy, które uważam za absolutne arcydzieła.

Qjaf

Wiem, że mówimy o 39 roku jako dobrym dla kina, ale aż cisną się na usta argumenty mówiące, iż to był bardzo zły rok dla ludzkości... Nie czepiam się, tak mi się skojarzyło ;)

ocenił(a) film na 8
ihatemondays

W 39 roku to Rzym byl jeszcze potega;)

Qjaf

Fakt, mogłam dodać apostrof :)

ocenił(a) film na 8
kendo777

1993 Lista Schindlera, Filadelfia, Park Jurajski, Co gryzie GG, życie Carlita. W każdym roku można coś takiego wyłowić. No może poza najnowszymi czasami

ocenił(a) film na 7
Wojtas998

Absolutnie nie.Reno to słaby aktor,a w tej roli jest beznadziejny,niestety to in zaniża ocene filmu.

ocenił(a) film na 7
Wojtas998

Absolutnie nie.Reno to najsłabszy punkt filmu.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Mów co chcesz,ale Reno to chyba najlepszy francuski aktor.

ocenił(a) film na 7
Wojtas998

Nie obrażaj francuskiej kinematografi.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

Nie obrażam tylko mówię prawdę ;)

ocenił(a) film na 7
Wojtas998

Zgadzam się, że Reno jest najlepszym aktywnym obecnie aktorem francuskim.
Jednak są lepsze filmy z jego udziałem. W Leonie Zawodowcu wnerwia mnie Matylda.
Dlatego film oceniam na 7/10.

ocenił(a) film na 10
Wojtas998

Na pewno powinien mieć nominację w kategorii filmu z poza Stanów, tak więc nie konkurowałby z Pulp Fiction czy Shawshank

ocenił(a) film na 7
chemas

W USA itd. słabo znają ten film i jakoś im chyba nie podszedł. Nawet na imdb ma mniej głosów niż na filmwebie, co jest dziwne. Na pewno nie miał szans na jakąś nominację poza filmem nieanglojęzycznym. Chyba Amerykanie nawet nie biorą pod uwagę takich filmów, są obojętni dla nich ;p

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

Zgadza się, chodzi mi tylko to, że nie mógł być nominowany jako film amerykański

ocenił(a) film na 10
Wojtas998

Powinien.

Wojtas998

Zagrał nieźle ale żeby zaraz oscar trochę przesada już Natalie bardziej by pasował bo to ona zagrała rolę życia.

ocenił(a) film na 10
Wojtas998

Nie, powinien Oscara dostać bezapelacyjnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones