PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 242
oceny
8,1 10 1 839242
8,0 44
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

Widzialem go setki razy ale te orginalna wersje tylko raz. Rozumiem ze scene z matylda mozna jakos interpretowac,kazdy na swoj sposob,ale trening na handlarzu narkotykow ? Super scena.

ocenił(a) film na 9
Radmar23

może chodzi ci o wersje kinowa (puszczana w polsacie) VS reżyserska (dluzsza o ~20 min)

ocenił(a) film na 9
snowflake

rezyserska,jak piszesz ok.20 min. roznicy,ale jak dla mnie sporej roznicy,tym bardziej ze sceny bardzo dobre.

ocenił(a) film na 10
Radmar23

możecie coś przybliżyć? Jakie sceny/różnice?

ocenił(a) film na 9
wojtasspe

Np.kolacja Leona z Matylda,przy ktorej Matylda ma zalozona rozowa sukienke,prezent od Leona lub trening/akcja wejscia do domu handlarza gdzie Matylda strzela w niego z bliska pistoletem na farbe(nawet grzecznie go prosi by przesunal sie nieco w lewo:) ).Gdy handlarz nabiera odwagi i zaczyna "protestowac",Leoś profesjonalnie i zgrabnie,wykancza go dwoma strzalami.Matylda zas pali jego towar.No wiec o co chodzi ? Dlaczego te sceny sa wyciete i ciezko dostac cala wersje filmu ?? Cenzura ?

ocenił(a) film na 10
Radmar23

Ciężko dostać? Ja kilka tygodni temu kupiłem wersję reżyserską za 26zł w katowickim Saturnie.

użytkownik usunięty
Radmar23

Dlaczego sceny są wycięte? Też się zastanawiam czemu bo jakoś nie widzę nic niestosownego w nich. Część ludzi która je widziała uważa, że są zbyt brutalne i podchodzą pod pedofilie, a ja jak to słyszę to nóż mi się w kieszeni otwiera:/ Po pierwsze sceny te wcale nie są brutalne, w wielu filmach można znaleźć znacznie ostrzejsze sceny które jakoś wycięte nie są a po drugie nie ma tam nic wspólnego z pedofilią. Leon nigdy nie wyciągał rąk do Mathildy, nigdy nie wykonał żadnego ruchu. To, że 12 latka zakochała się w starszym facecie jest normalne dla dziewczynki w jej wieku.
Wydawać by się mogło że mamy 21 wiek i czasy wypraw krzyżowych za sobą, ale jak widać nadal są tacy którzy najchętniej obcięli by w tym filmie większość scen, co jest totalną głupotą bo bez tych scen film jest niepełny, one wnoszą do niego bardzo dużo.
A co do drugiego pytania, hmm teraz już nie jest problemem dostanie wersji reżyserskiej. Jest w sklepach internetowych i powinna być w Empiku, bo jakiś czas temu się tam pojawiła.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Bo zastanawiam się czy widziałem oryginal czy wersje reżyserską. Ma ktoś więcej przykładów?

ocenił(a) film na 10
wojtasspe

Za Wikipedią

[SPOJLER]

* Dziewczynka sprząta (uczestniczy w zabójstwach na zlecenie). Nie były dramatyczne, lecz sama idea zimnokrwistej morderczyni w wieku dwunastu lat mogła być zbyt szokująca dla cenzorów.
* Matylda pije alkohol w restauracji. Świętują jej pierwsze wykonane zlecenie. Po łyku trunku: Teraz powinieneś mnie pocałować.
* Matylda przeżywa swoją samotność. Przykłada sobie rewolwer do głowy i stawia ultimatum: Chcę miłości, albo śmierci (...) Kocham cię!.
* Założyła sukienkę, którą dostała w prezencie (nie była wyzywająca). Opowiada, jak myśli czasem o swoim pierwszym razie. Zasnęli przytuleni do siebie.


Nie wiem czy to wszystko bo nigdy nie oglądałem wersji ocenzurowanej.

ocenił(a) film na 10
krzychun

to w takim razie oglądałem tę wersje rozszerzoną =] Dzięki wielkie

ocenił(a) film na 8
Radmar23

Wyciągam ten wątek ponieważ na pulsie dziś leciała wersja nieocenzurowana, dłuższa od tej którą oglądałam kilka razy o 26 minut!
Zmienia zupełnie odbiór filmu. Przez całe życie oglądałam nie ten film. Poleci jeszcze raz na tv puls w poniedziałek 20.02.2017 o 22.00. Polecam!

ocenił(a) film na 9
wawu

... i ja polecam :) Budzik juz od rana dzwonil "Leon w Plusie" :) A widze przez te 7 lat ze cenzura lekko odpuszcza... ps. to ja tu bylem 7 lat temu ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones